Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.,

Esi čia: Pradžia > Medžiojamoji Fauna > Perkūno Oželis


Lietuvoje medžiojamieji paukščiai

Perkūno oželis (Gallinago gallinago)


Perkūno OželisP

erkūno oželis (lot. Gallinago gallinago, angl. common snipe, vok. Bekassine) – tilvikinių (Scolopacidae) šeimos veiklus sutemų paukštis. Veisimosi buveinė – šlapios ir drėgnos pievos, atviros žemapelkės, šlapios plynos kirtavietės ir didelės žole apaugusios salos. Polizdiniu laikotarpiu ir traukimo metu aptinkamas dumbluotose ir smėlėtose pakrantėse.
perkūno oželis

Paplitęs visame krašte, nors daug gausesnis kalvotame kraštovaizdyje, natūralių upių slėniuose, kur dar yra išlikę šlapių pievų ir atvirų pelkučių.

Smilginio strazdo dydžio ar kiek už jį didesnis. Didesnis už labai panašų oželį nykštuką. Tuoktuvių metu patinėlis skraido tuoktuvių polėkiu.
Tupinčio išsiskiria neproporcingai ilgas ir tiesus snapas (bent du kartus ilgesnis už galvos ilgį). Kojos trumpesnės nei kitų panašaus dydžio tilvikų. Per viršugalvį, nugarą ir sparnus eina šviesios juostelės. Nuo oželio nykštuko skiriasi šviesia viršugalvio juostele.
Gallinago gallinagoŽmogui artinantis pakyla už kelių keliolikos metrų, dažniausiai surinka pavojaus balsu "ččriik" ir nutoldamas blaškosi į šalis – skrenda zigzago formos trajektorija. Skrendančio matoma baltai apvedžiota uodega. Lyčių ir amžiaus iš apdaro lauko sąlygomis nustatyti neįmanoma.

Veisimosi metu labai triukšmingas. Tuoktuvių skraidymo metu staigiai pikiruojant virpėdamos uodegos plunksnos skleidžia garsą, primenantį ožiuko mekenimą. Tikrasis tuoktuvių balsas – tankiai kartojamas "tikut-tikut-tikut". Pavojaus balsas - aštrus "ččriik".

Paukščio pavadinimas paremtas senaisiais Lietuvių tikėjimais. Laikytas dievo Perkūno palydovu, Perkūno oželis siųstas pranešti žmonėms apie besiartinančią perkūniją ir audras. Prieš audrą paukštis tyliai kyla aukštyn ir staiga leidžiasi žemyn, bliaudamas lyg ožio balsu, o pavasarį, kai pirmą kartą sumekena Perkūno oželis, tikėta – greitai ateis perkūnija.

Medžioklės terminai

-----------------------------------------------------------------

Esi čia: Pradžia > Medžiojamoji Fauna > Perkūno Oželis


Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia / Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.