Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.,

Esi čia: Pradžia > Medžiojamoji Fauna > Kuoduotoji Antis


Lietuvoje medžiojamieji paukščiai

Kuoduotoji antis (Aythya fuligula)


Kuoduotoji antisK

uoduotoji antis (lot. Aythya fuligula, angl. Tufted Duck, vok. Reiherente) - žąsinių (Anseriformes) būrio paukštis. Aptinkama visoje Lietuvoje.

Paplitusi vidutinio klimato ir šiaurės Europoje ir Azijoje, kartais numigruoja į Šiaurės Ameriką. Žiemoja pietų ir vakarų Europoje, pietų Azijoje.

Gyvena vandens telkiniuose su gausia augalija, kurioje galima paslėpti lizdą. Minta moliuskais, vandens vabzdžiais, kartais augalais.

Daug mažesnė už didžiąją antį. Kūnas trumpas. Galva apvali. Kakta stati. Pilkai melsvas su juodu galu snapas trumpas, bet santykinai platus. Su kuoduku, bet šis ne visuomet pastebimas. Plaukioja giliai nugrimzdusi. Skrendančios krinta į akis ryškios baltos išilginės juostos sparnų viršuje.
kuoduotoji antis pateleSuaugęs patinas veisimosi apdaru juodas, su ryškiais baltais šonais ir pilvu. Kuodukas ilgas, bet dažniausiai prigludęs prie kaklo ir geriausiai pastebimas paukščiui judinant galvą.
Poilsio apdaru patinas esti su trumpu kuodeliu ir pilkai rudais šonais. Juodas apdaras esti ne toks kontrastingas kaip veisimosi metu.
Suaugusi patelė ruda su šviesesniais šonais. Dalis paukščių gali turėti šviesią juostelę aplink snapą. Panaši į žilosios anties patelę (ypač individai, turintys baltą "žiedą" aplink snapą), bet už šią mažesnė, turi ryškesnį kuodelį. Be to, esti tamsesnė (ypač viršus), o galva apvalesnė (kitokios formos nei žilosios anties). Kai kurie individai gali turėti balsvą pauodegį ir tuo esti panašūs į rudės pateles (lengviausia tuomet skirti iš galvos formos).
Kuoduotojų ančių porelėAkys geltonos, jaunų patelių oranžinės. Jaunikliai panašūs į suaugusią patelę, bet šiek tiek šviesesni ir jų nugara bei krūtinė mažiau kontrastuoja su šviesesniais šonais. Akis ruda. Dalis jaunų patinų suaugusių apdarą įgauna pirmą žiemą, o dalis tik antrą.
Maitindamasi daug nardo. Daugiausiai minta gyvūniniu maistu, ypač moliuskais. Nuo vandens pakyla sunkiai – turi ilgai įsibėgėti.

Girdimas retokai. Patino balsai veisimosi metu įvairuoja. Kartais tankiai kartoja "gju". Patelės būdingiausias balsas – karkimas "krr krr". Jis labai panašus į rudagalvės ir žilosios ančių patelių balsus.

Medžioklės terminai

-----------------------------------------------------------------

Esi čia: Pradžia > Medžiojamoji Fauna > Kuoduotoji Antis


Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia / Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.