Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.,

Esi čia: Pradžia > Medžiojamoji Fauna > Baltakaktė Žąsis


Lietuvoje medžiojamieji paukščiai

Baltakaktė žąsis (Anser albifrons)


Baltakaktė žąsisB

altakaktė žąsis (lot. Anser albifrons, angl. White-fronted Goose, vok. Blässgans) - žąsinių (Anseriformes) būrio paukštis.

Veisimosi metu – tundra. Migracijų metu – vandens telkiniai,  kuriuose mažas trikdymas. Ypač mėgsta potvynių apsemtas vietas.

Anser albifrons Lietuvoje Migruoja plačiu frontu, todėl šios rūšies paukščių aptinkama visame krašte. Tinkamose buveinėse apsistoja ilgesniam laikui. Pavasarį ypač didelės migruojančių paukščių sankaupos matomos Nemuno deltoje apsemtuose plotuose. Pavasarį traukia truputį vėliau nei dauguma pilkųjų ir želmeninių žąsų.

Kiek mažesnė už pilkąją bei želmeninę žąsis. Kaklas taip pat trumpesnis už šių žąsų.
Suaugę paukščiai nuo (3–4 metų) pilvo srityje ir krūtinės apatinėje dalyje turi įvairaus dydžio (taip pat ir didelių) juodų skersinių dėmių. Kuo paukštis senesnis, tuo šios dėmės esti didesnės. Balta kakta susiformuoja antrais kalendoriniais metais ir vėliau tokia išlieka visą paukščio gyvenimą. Snapas iki 3–4 metų amžiaus būna su juodomis ar pilkomis dėmėmis – ypač jo galas esti juodas. Suaugusių paukščių snapas rusvas, o jo galiukas (vadinamasis nagas) – balsvas. Snapo ir baltos kaktos forma įvairuoja.
Anser albifronsNuo mažosios žąsies dauguma baltakakčių žąsų (bet ne visos!) skiriasi mažesne balta dėme kaktoje (nesiekia viršugalvio) ir tuo, kad neturi šviesaus žiedo aplink akį (kai kurios vis tik turi labai siaurą).
Jauni paukščiai rudenį panašūs į suaugusius, bet skiriasi nedėmėta vienspalve apačia ir tamsia kakta. Jų kojos gelsvai oranžinės (suaugusių – rusvai oranžinės). Uodegos gale balta juostelė siaura (suaugusių – platesnė, ryškesnė).
Nuo pilkosios žąsies jaunikliai iš toli gerai skiriasi tamsiu sparnų viršumi. Nuo želmeninių žąsų skiriasi tamsesnėmis plunksnomis apie patį snapo pamatą ir šviesesniais skruostais. Tuo tarpu želmeninių žąsų jaunų paukščių snapas ties pamatu tamsesnis, bet plunksnos apie snapą  panašaus tamsumo kaip skruoste ir tarpusavyje nesudaro kontrasto.

Šioms žąsims būdingas aukštesnių tonų ir garsesnis gagenimas nei pilkosios ir želmeninės žąsies.

Medžioklės terminai

-----------------------------------------------------------------

Esi čia: Pradžia > Medžiojamoji Fauna > Baltakaktė Žąsis


Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia / Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.