Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.,
Esi čia: Pradžia > Klubo narių medžioklės užsienyje > Medžioklė Namibijoje

Klubo narių medžioklės užsienyje


Medžioklė Namibijoje

Renatas Tamošiūnas

Afrikos safari...

medžioklė namibijojeTurbūt jau ne tiek ir svarbu kam pirmajam iš mūsų kilo mintis nusigauti pamedžioti į tolimą ir egzotišką Afrikos kraštą – Namibiją, tačiau greičiausiai šis sumanymas kilo iš noro pamatyti šią tolimąją šalį, jos nuostabią gamtą ir žinoma žvėris.
Tad trumpai apsitarę ir tvirtai nusprendę, 2010 m. balandžio 27 dieną, grupė mūsų žemaitijos medžiotojų išvykome medžioklėn į tolimąją Namibiją. Ši pietvakarių Afrikos valstybė pagal plotą yra keliolika kartų didesnė negu Lietuva, tačiau joje gyvena tik kiek daugiau negu 2 mln. gyventojų, jų tankumas vienas mažiausių pasaulyje – 1 kv.km. gyvena vos 2,5 žmogaus, tuo tarpu viso pasaulio sausumos tankumas yra 45 žmonės kvadratiniame km. Šalies pavadinimas kildinamas nuo Namibo dykumos, kuri dengia visą šalies pakrantę.
Namibijoje sutinkamos retos ir labai įvairios antilopių rūšys : nuo didingų ir stambių iki pačių mažiausių – baikščių Damaros dikdikų. Įspūdingiausios rūšies antilopės turi ryškų juodai-baltą dėmėtą kailį, jos pavaizduotos net Namibijos herbe. Gana didelė ir karpuočių populiacija.
medžioklė namibijoje Iš Vilniaus lėktuvas mus nuskraidino į tarptautinį Vokietijos Frankfurto oro uostą, kuriame kiek palaukę, išskridome jau tiesiai į Namibiją, kurią pasiekėme skridę kone visą naktį. Vindhuko oro uoste mus pasitiko Okanapu fermos savininko Maiko Linder žmona Brigit, kurios lydimi ir atvykome į minėtą fermą. Čia buvome apgyvendinti labai jaukiame viešbutėlyje, po du žmones kambaryje.
Okanapu ferma – tai tikra oazė savanoje, joje puikus namas, egzotinių augalų ir gėlių pilnas sodas, žalia veja bei viešbutis ir baseinas svečiams. Per sezoną į ją pamedžioti iš Lietuvos atvyksta vidutiniškai po 100 medžiotojų. Fermoje auginama apie 400 karvių, jos nešeriamos, nemelžiamos ir neskerdžiamos – parduodamos gyvos. Fermai priklauso 5000 ha medžioklės plotų, tačiau medžiojama net 100 tūkst. ha plotuose – jie nuomojami iš kitų fermų savininkų, neužsiimančių medžiokle.
medžioklė namibijoje Kaip visada, prieš medžioklę buvo prišaudyti ginklai, kiekvieną rytą išklausomas smulkus instruktažas dėl medžiojamų žvėrių ir medžioklės tvarkos, saugumo technikos. Gana įtikinamai buvo išaiškinta, kad būtina saugotis gyvačių, nes nuo jų įkandimo priešnuodžių niekas neturi, todėl finalas labai aiškus. Kaip sakė fermos savininkas Maikas, jeigu įkando gyvatė, pasiimi alaus butelį, surūkai paskutinę cigaretę, ir tada jau lauki pabaigos. Nuo mambos – nuodingosios gyvatės įkandimo – kiekvienais metais miršta vidutiniškai 5 žmonės, jos didelį pavojų kelia ir naminiams gyvuliams.
Namibijoje galima medžioti ir iš visureigių, važiuojant bei ieškant žvėrių, taip pat medžiojama sėlinant bei tykojant bokšteliuose, o šaudoma tikrai iš įspūdingų atstumų – net iki 200 - 300 m. Būtent dėl to medžioklėje naudojami itin galingi ginklai – pvz. mums buvo pasiūlyta 375 Holand Holand supermagnum šautuvai. Šioje šalyje nėra jokios medžiotojų draugijos – jeigu nusipirkai šautuvą – tu jau medžiotojas, tačiau privalai žinoti kada ir ką medžioti. Su medžiotoju medžioklėje kartu visada turi būti jėgeris bei juodaodžiai pagalbininkai, kurie, reikia pasakyti, yra labai patyrę ir akylūs. Net ir tada, kai mes apžiūrinėjame savaną ieškodami žverių su žiūronais, tai jie vis vien pirmieji medžioklės objektą pastebės, kad ir be jų...
medžioklė namibijoje Sumedžiojus pirmą žvėrį Namibijoje pagal tradiciją medžiotojas yra nuplakamas akacijos šluotele –taip jis įšventinamas į Afrikos medžiotojus. Pirmas kirtis yra už gerą šūvį, antras – už gerą trofėjų, trečias – už tai, kad trofėjų nepamirštum aplaistyti. Vakarienei dažniausiai buvo patiekiama puikiai paruoštos mūsų pačių sumedžiotos antilopių mėsos.
Mums taip pat pasitaikė galimybė apsilankyti fermoje, kurioje vyko laukinių žvėrių aukcionas. Kiekvienas medžioklių organizatorius nori turėti kuo daugiau žvėrių, jais vėliau vilioja medžiotojus, o be to šiuos žvėris išleisdami savo plotuose sprendžia ir kraujomaišos problemas.
Namibijoje išbuvome 10 dienų, per tą laikotarpį sumedžiojome įvairių Afrikos gyvūnų, tarp kurių šias antilopes : oriksas, kudu, strimbokas, bleisbokas, vieną didžiausių Afrikos antilopių eland – sveriančią apie 700 kg bei zebrų ir karpuočių. Rimantas sugebėjo sumedžioti net karakalą. Visi kartu sumedžiojome apie 50 Afrikos gyvūnų, iš jų gal 10 šakalų, kurie čia medžiojami be apribojimų.
Tame regione, kur mes medžiojome, liūtų nėra, bet galima buvo sutikti gepardą ir jį sumedžioti, tačiau taip nenutiko, nors sėkmės sulaukė visi mūsų grupės nariai ir retų žvėrių trofėjais papuošė savo kolekcijas, o išvyka į medžioklę Afrikoje kiekvieno atmintyje išliks dar labai ilgam.

Renatas Tamošiūnas
Medžiotojų klubo „Bugeniai“ Valdybos pirmininkas

Medžioklės Namibijoje Foto Galerijoje


Esi čia: Pradžia > Klubo narių medžioklės užsienyje > Medžioklė Namibijoje


Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia / Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.