Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.,
Esi čia: Pradžia > Klubo narių medžioklės užsienyje > Medžioklė Karelijoje

Klubo narių medžioklės užsienyje


Medžioklė Karelijoje

Gerimantas Petrauskas

Meškų beieškant...

medžioklė karelijojeIdėja nuvykti pamedžioti meškų į Kareliją kilo patyrusiam mūsų būrelio medžiotojui Algirdui Šadauskui. Kažkas kažką jau buvo girdėjęs apie šį kraštą, kažkas iš medžiotojų jau buvo buvęs tenai, tad ir mes, aistros medžioti ir smalsumo vedami, susiruošėme į kelionę. Mes – tai jau minėtas Algirdas, aš, bei Ukrinų būrelio medžiotojas Kęstutis Šiaulys. Į Kareliją išvykome traukiniu iš Vilniaus per Sankt Peterburgą 2000m. balandžio mėnesio pradžioje, iš anksto aptartu maršrutu.
Kadangi 1980-1983 metais teko studijuoti tuometiniame Leningrade, prabėgus 17 metų atsirado proga palyginti tuometinį ir dabartinį miestą, ir reikia pasakyti, kad jis nė kiek nepasikeitė. Lenino miestas mus pasitiko tuo pačiu stoties šurmuliu, apsilupinėjusiomis namų sienomis, šiukšlėmis gatvėse bei priekabiais milicininkais, tikrinančiais kiekvieno atvykstančiojo dokumentus.
medžioklė karelijoje Ne išimtis buvome ir mes, bet kadangi vykome be savo ginklų, didesnio įtarimo nesukėlėme, tad Leningrade palaukę iki vakaro įsėdome į traukinį, vykstantį link Belomorsko. Čia mus pasitiko lietuvis Edvardas, kuris ir organizuoja medžiokles išsinuomotuose plotuose. O ir įsikūręs Edvardas yra miške, bene 40 km. atstumu nuo artimiausio kaimelio. Po sočios vakarienės ir keleto tostų už medžioklės dievus apsinakvojome gana jaukioje rąstinėje trobelėje, specialiai Edvardo suręstoje svečiams medžiotojams.
medžioklė karelijojeKitos dienos ryte prisišaudėme mums pasiūlytus šautuvus, vėliau išvykome bent minimaliai susipažinti su vietove. Nors ir skurdoka, Karelijos gamta yra labai graži, o vakarais ir rytais pavasarį „grojantys“ kurtiniai ir tetervinai – turbūt pati gražiausia muzika medžiotojui. Tetervinų medžioklei Edvardas parodė iš anksto paruoštą vietą – plotą netoli nuo jų „tuoktuvių“ – ant užžėlusios pelkės. Burtai lėmė kad palapinėje įsikurtume dviese su Kęstučiu, į vietą atvykome vakare, nors tetervinai į „vestuves“ renkasi tik ryte. Šiuo metų laiku naktimis ten nebesutemsta, tad apie 3 val. ryte jau pastebėjome pirmuosius paukščius. Jų vestuviniai šokiai, „grojimas“ ir kovos dėl „širdies damos“ man tikrai paliko didžiulį įspūdį.
medžioklė karelijojeJeigu tetervinai medžiojami iš anksto pasislėpus specialiai tam tikslui paruoštoje palapinėje, tai kurtiniai medžiojami prie jų sėlinant išgirstos melodijos link. Būtina pažymėti tai, kad prie kurtinio prisėlinti galima tik tuo metu, kai jis „groja“, tiksliau pasakius porą žingsnelių gali žengti tik tuo momentu, kai kurtinys „šnypščia“ ir tuo metu nieko negirdi. Jeigu tetervinų sumedžiojome visi po porą, tai kurtinį sumedžiojo tik Algirdas, savo didžiulės medžioklinės patirties ir kantrybės dėka.
Meškos čia medžiojamos iš įspūdingo aukščio bokštelio, tiesa nelabai patogaus ir tvirto. Viliojimui naudojama ruonių mėsa, „kvepianti“ visoje apylinkėje tikrai nelabai gardžiai. Nors keletą vakarų ir teko bokštelyje pratūnoti kenčiant gana šaltą orą ir stiprų vėją, meškos taip ir nepavyko niekam sulaukti, nes jos tikrai labai atsargūs ir gudrūs padarai. Nepasisekė jos mums įvilioti ir į keliose vietose paspęstus spąstus, tiesa, nors prie upelio masalui panaudota briedžio šoninė lepečkojį ir priviliojo, jis į spąstus neįlipo, nors šoninę sugraužė visą...
medžioklė karelijojeTrims dienoms buvome nuvykę ir prie Baltosios jūros pamedžioti paukščių. Jūra tikrai įspūdingai „vaikšto“ kas 12 val. tai pakildama, tai nusileisdama po keletą metrų... Nakvoti teko po atviru dangum, tiesa laužui sukūrenome visą priekabą, o gal ir daugiau, malkų. Nors dėl blogo oro ir smarkaus vėjo negalėjome pasiekti mūsų pagrindinio tikslo – salos jūroje, medžiojome pakrantėse, ten pirmą kartą teko sumedžioti ir jūros šarką.
medžioklė karelijoje Įdomu buvo pagyventi ir medžiotojų nameliuose miške, jie išdėstyti kas keliolika kilometrų ir pasiklydęs bei suradęs tokį namelį pasijusi saugus - ten rasi visko, kas būtiniausia – maisto, degtukų, malkų. Žinoma, vadovaujantis nerašytu įstatymu jeigu ir tu gali ką palikti – būtinai taip ir turi padaryti.
Patirti įspūdžiai, neįprasta gamta ir nuotykiai medžioklėje įsiminė visam gyvenimui, tad ir po daugelio metų su nostalgija vis prisimenu Kareliją – puikų laukinės gamtos, meškų ir paukščių kraštą, ir vis dažniau pagalvoju apie dar vieną kelionę čionai.

Gerimantas Petrauskas

Esi čia: Pradžia > Klubo narių medžioklės užsienyje > Medžioklė Karelijoje

Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia / Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.