Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.,
Esi čia: Pradžia > Klubo narių medžioklės užsienyje > Medžioklė Ispanijoje

Klubo narių medžioklės užsienyje


Medžioklė Ispanijoje

Arturas Smalenskas

Šerno tykojimas

medžioklė ispanijojeMano geras pažystamas, stambus ispanų ūkininkas, savo valdose taip pat turėjęs privačius medžioklės plotus (ispaniškai „Coto Privado De Caza“) sykį man pasiskundė, kad šernai daro žalą jo apelsinų plantacijai aukštai kalnuose ir žinodamas kad esu medžiotojas, paprašė manęs padėti tuos nenaudėlius sutramdyti.
Neilgai trukus išsiruošėme “tramdymo” operacijai. Kadangi plotų savininkas yra garbingo amžiaus, tai apsiribojo palaukti manęs netoli automobilio. Tykoti šernų teko man vienam.
Apėjęs apelsinų plantaciją, gana greitai nustačiau iš kur jie ateina daryti savo negerų darbelių, tuo labiau, kad tai padaryti nebuvo sunku, nes šernams nedaug patogių vietų nusileidimui iš kalnų į plantacijas. Šioje Valencijos apskrities dalyje, Viduržemio jūros pakrantėje, augalija ganėtinai skurdí, Kalnų šlaitai apaugę nedideliais dygliuotais, tankiai susiraizgiusiais krūmais o griovos - neaukštais medžiais ir nepraeinamais brūzgynais. Kur ne kur stūkso neaukštos pušelių giraitės, o ir vaikšto jie tik savo pramintais takais.
Taigi prie vieno tokio tako ir nutariau palaukti. Kadangi bokšteliai medžioklei čia nenaudojami, teko kopti taku aukštyn, kol radau pakankamai patogią, kelių metrų aukščio pušelę į kurią iš karto ir įsiropščiau. Rudens vakarai čia ilgi ir šilti, o kas svarbiausia - visai be uodų ar kitokių mašalų, todėl būsimas laukimas nė kiek nebaugino. Be to pušelėje su nostalgija prisiminiau varymines medžiokles žiemą Lietuvoje, patirtus nuotykius ir įspūdžius jose, todėl laukimas nė kiek neprailgo.
Su savimi dabar turėjau tik tris šovinius neaiškios kilmės popierinėse gilzėse su nusitrynusiais užrašais, iš kurių viena tikrai buvo kulka, o kitos dvi pasak ispano, grankulkės 6 ir 9 mm. Kadangi šernai šioje Ispanijos dalyje nėra dideli (100 kg. šernas jau laikomas gigantu ir sutinkamas labai retai), tai šautuvą užtaisiau tik grankulkėmis. Tuo labiau, kad takas buvo visai šalia.
Saulė buvo dar gana aukštai, kai kalnuose pastebėjau juodas dėmes, judančias vorele. Be abejo tai buvo šernai. Jie greitai ir užtikrintai įprastu taku, prie kurio aš sėdėjau, leídosi žemyn į apelsinų plantacijas. Čia jie randa vandens, kurio taip trūksta kalnuose, be gailesčio rausia dirvą, todėl sudarko laistymo žarnas, kurios yra tvarkingai išvedžiotos ir išdėstytos plantacijose.
Truputį bijojau kad mane šernai užuos ar pamatys, tačiau jie, nekreipdami į nieką dėmesio, sparčiai artėjo. Jų buvo aštuoni. Buvau jau pasiruošęs, todėl prisileidęs per 10-15 metrų iššoviau į trečią iš eilės, mano manymu patį didžiausią. Šernai metėsi į visas puses, o ir manasis, vietoj to kad kristų negyvas, didžiausiais šuoliais leídosi per brūzgynus. Nedelsiant iššoviau antrą kartą ir ... -vėl nieko. Šernas šuoliavo toliau! Akimirksniu šautuvą užtaisiau kulka ir žaibiškai vėl iššoviau. Šernas susmuko. Prisėdau vis dar negalėdamas suvokti, kas čia atsitiko ir kodėl nepataikiau iš pirmųjų dviejų šūvių. Viskas paaiškėjo diriant šerno kailį. Mano pažystamas jau senai nebemedžiojo ir nebežinojo pats kas tai per šoviniai, ir iš kur jie. Paėmė pirmus pasitaikiusius. Pasirodo tai buvo šoviniai mažiesiems medžiojamiesiems paukščiams 6 ar 8 numerio! Tad šį kartą mano reputaciją išgelbėjo kulka.
Dar reikia paminėti, kad Valencijos apskrityje, o ypač Viduržemio jūros pakrantėje, tokių kaip varyminių medžioklių nėra. Daugiausia čia medžiojama pasitelkiant šunis ir apeinant apelsinų, mandarinų, persikų, alyvuogių ir almendrų giraites ir ten ieškant kiškių, triušių, kurapkų ir įvairių rūšių mažųjų paukštelių.
Po visko žinoma, skaniai pasijuokėme. Man kaip atlygís atiteko visa skerdiena ir padėkos. Pasak ispano, šernai dar ilgai nesilankė toje plantacijoje.

Arturas Smalenskas

Esi čia: Pradžia > Klubo narių medžioklės užsienyje > Medžioklė Ispanijoje

Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia / Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.