Medžiotojų klubo Bugeniai herbas

Mūsų klubas, medžioklė, trofėjai ir laisvalaikis.

Mažeikių herbas


,

Esi čia: Pradžia > 2015 metų archyvas


Medžiotojų klubo „Bugeniai“ 2015 metų archyvas


Nuo... statybinio vagonelio, iki ... namo!

Kai prieš dvidešimt vienerius metus pradėjau medžioti Bugenių medžiotojų būrelyje, prieš medžioklę, instruktažui rinkdavomės prie buvusio Bugenių kolūkio, mechaninių dirbtuvių vartų stovėjusio statybinio vagonėlio. Ne kažin kiek medžiotojų būrelių Lietuvoje tuo metu turejo savo patalpas, o ir lėšų jas įsigyti nebuvo daug. Lupyklą turėjome įsirengę Didmiškyje, vadinamąjame 1-ąjame kvartale, ten buvo ir atliekų duobė, kurią, kaip ir dabar, privalu buvo „priduoti“ veterinarijos tarnybai prieš naujo sezono pradžią. Vandens į vadinamą „lupyklą“ atsinešdavome iš netoliese esančio kanalo. Žvėrių tuo metu sumedžiodavome nedaug, poreikiai nebuvo itin dideli, tad ir tenkinomės tuo, ką turėjom.
Tiksliai nepamenu kuriais metais tuometinis būrelio valdybos pirmininkas A.Šadauskas pasiūlė būreliui įsirengti vieno kambario patalpastų pačių mechaninių dirbtuvių kalvėje. Su entuziazmu tada kibome į darbus: sumūrijome krosnį, sienas ir grindis iškalėme medžio plaušo plokštėmis, įstatėme naujas duris ir langus, įrengėme „ lupyklą“ su miestelio vandentiekiu bei atliekų duobe,įsigijome stalų ir suolų. Buvome laimingi ir džiaugėmės savo darbo rezultatais nes įsirengėme „savo kampą“ ir jau turejom vietą susirinkimams ne tik prieš medžioklę , bet ir šventėms kartu su šeimų nariais, susitikimo vietą laukinių žvėrelių šėrimo, bei kitiems darbams.
Nepastebimai bėgo metai, būrelis pakeitė savo pavadinimą ir tapo medžiotojų klubu, buvo išrinktas ir naujas valdybos pirmininkas. Ilgainiui augo ir mūsų poreikiai, į klubą buvo priimta daugiau medžiotojų, tad po truputį buvo pradėta rutuliuoti idėja dėl erdvaus atskiro medžiotojų namo pirkimo ar statybos Bugenių kaime. Pastangos įsigyti seną kaimo mokyklos pastatą pasirodė bergždžios, tad tvirtai buvo nuspręsta statyti savo rezidenciją, beje, ir savo jėgomis.
Netrukus buvo kreiptąsi į atitinkamas rajono valdžios institucijas dėl sklypo įsigijimo, leidimų statybai, projekto bei kitų formalumų. Naująjame mūsų name yra numatytos erdvios ir aukštos patalpos pirminiam žvėrienos apdorojimui su pramoniniu šaldytuvu, virtuvė, židinys ir krosnis, viso naudingas namo plotas sudaro daugiau kaip 120 kv.m. Nors lėšų buvo surenkama daugiau, tačiau jų akivaizdžiai trūko, tad visuotiniame susirinkime buvo nuspręsta padidinti mokesčius. Žinoma, buvo ir nepatenkintų, jie pasitraukė iš klubo veiklos, o dauguma klubo narių kibo į darbus, kuriuos pradėjome medienos ruošimu statybai. Išpjauta mediena buvo tvarkingai suguldyta džiovinimui, o 2014 metų rudenį jau buvo išlyginta namo statybos aikštelė ir iškasti pamatai.
Toliau statyba įšaldyta iki 2015 metų pavasario, iki pilnai susigulės pamatai. Šiam atėjus savo rankomis pagaminome namo sienų karkasą, uždėjom stogą, pastatėm kaminą bei atvedėm vandenį ir elektrą iki pastato. Šiais metais namą reikia dar apkalti dailylentėmis ir tuo darbai iki kito pavasario bus baigti. Kitiems metams lieka visa vidaus apdaila, kaip žinia pareikalausianti daugiausiai laiko, lėšų ir kruopštumo. Medžiotojų klubo „Bugeniai“ namo statybą planuojama užbaigti kitais metais.
Be jokios abejonės naujo namo statyba klubui bei jo vadovui - tai rimtas iššūkis. Čia reikalingas visų klubo narių sutelktas darbas ir atsakomybė, sugebėjimas išlaviruoti esant piniginių lėšų stygiui bei priimti teisingus sprendimus šiomis sąlygomis. Ir smagu pasidaro pagalvojus, kad ir tavo įnešto triūso dalelė yra šiame projekte, ir kad po mūsų atėjusi nauja medžiotojų karta galės mūsų kūriniu naudotis dar daugelį metų ir galbūt dar ilgai minės geru žodžiu.

Gerimantas Petrauskas

Daugiau nuotrukų rasite fotogalerijoje


Lietaus medžioklė su varovais

Skaitytojui iš karto turiu pasakyti, kad straipsnelio pavadinimas neturi nieko bendro su garsiuoju kompozitoriaus G.Kuprevičiaus miuziklu. Nebuvo medžioklėje nei meilės trikampio, nei įvykio, pasibaigusio tragedija. Visą dieną paprasčiausiai lijo, vienodai ir įkyriai, todėl ir nutariau šį straipsnį šitaip pavadinti. Tačiau apie viską iš pradžių.
Nors buvo pats viduržiemis, lietus šeštadienį prapliupo nuo pat ankstaus ryto, didžiuliai lašai į palangę pradėjo barbenti dar neprašvitus. Išeidamas iš namų vykti į medžioklę dar pagalvojau, kad gal reikėtų pasiimti lietpaltį, tačiau šią mintį staiga nuvijo kita – prašvis, ir lietus nustos. Tačiau taip nenutiko – lietus, deja, lijo visą dieną...
Kaip ir maniau, pirmasis varymas jokių rezultatų nedavė, neišgirdom nė vieno šūvio, nematėm nė vieno žvėrelio. Analogišką situaciją teko stebėti ir antrąjame varyme – Ruzgų miškas neišdavė nė vieno savo „gyventojo“, jeigu jų ten ir buvo. Žvėrys nejudėjo, ir turbūt slėpėsi tankmėje tiek nuo įkyraus lietaus, tiek ir nuo medžiotojų.
Trumpai pasitarę, Ruzgų miškelio pavėsinėje nusprendėm papietauti. Nors lietus nesiliovė ir po pietų, vis dėlto ryžomės tęsti medžioklę „Amerikos“ miške. Varymą čia medžioklės vadovas Kęstas suplanavo gana originaliai – varovai iš pradžių turėjo pereiti Klakiškės mišką, tada užstoti nuo mažojo „Amerikos“ miškelio ir varyti link Žemalės kelio. Kai ištraukiau 3 numerį supratau, kad stovėti linijoje teks ne mažiau kaip porą valandų, tad tokia perspektyva, be paliavos pilant lietui, nelabai džiugino. Taip ir nutiko – „linijoje“ stoviu jau daugiau kaip valandą, tačiau miške - jokio judėjimo, nesigirdi ir šūvių. Nebyliai stebiu eglių šakas, kurios linksta nuo sunkių lietaus lašų, surenka juos į kamuoliuką, o po to garsiai krenta man ant kepurės ar į apykaklę. Išskyrus lietų ir retkarčiais suskambančius varovų balsus, miške negirdėti jokių kitokių garsų. Ko gero šiuo momentu ir gimė straipsnelio pavadinimas apie medžioklę lietuje su varovais. Gerai, kad bent nėra jokio vėjo, nejuda net mažiausia šakelė – tik lyja, lyja, lyja...
Peršlapau kone kiaurai ir nuo drėgmės pradėjo darytis šalta. Staiga pasigirsta du šūviai, jų aidas atsimuša į permirkusį mišką, todėl atrodo, kad buvo šauta keturiskart. Vėliau, jau suvedant medžioklės rezultatus, sužinojome, kad į ylaragį elnią šovė Aurimas, tačiau buvo per daug toli, ir šūviai tikslo nepasiekė. Bene vienintelis jis tą dieną šovė dar ir į lapę ir į zuikį, tačiau rezultatas visais atvejais buvo nulinis.
Nieko nepešėme ir paskutiniajame etape medžiodami „Žemaitijos“ miške. Ir jeigu ne šunų pagauta kiaunė ir šeškas, bei Sigito sumedžiota laputė, būtume likę iš viso be trofėjų. Matėsi, kad šiandien susivieniję lietaus Dievas Lietuvonis ir medžioklės deivė Medeina nebuvo labai palankūs mūsų medžiotojams, todėl laimikio ir pašykštėjo...

Gerimantas Petrauskas


Seimas nepritarė medžioklės su naktinio matymo taikikliais


Esi čia: Pradžia > 2015 metų archyvas


Klubo vadovas

RENATAS TAMOŠIŪNAS

Klubo nariai:


http://www.medziotojuklubasbugeniai.lt

/ Pradžia /Foto Galerija / Rekvizitai / Kontaktai / 2% Parama / Adsense Privatumo Politika /

Svetaines kūrejai: Gerimantas Petrauskas ir Arturas Smalenskas. Copyright©2012

Rekomenduojama rezoliucija: ne mažiau kaip 1024x768 px.